Rezultate excepționale la învățătură

Miercuri 24 iulie 2013, în cadrul întrunirii Consiliului Local, ce se va desfășura în Sala de ședințe a Casei de cultură Luncavița, vor fi invitați elevii din comună care au obținut rezultate excepționale la învățătură, la concursurile naționale din acest an, de Evaluare și Bacalaureat. Astfel, la propunerea primarului, aceștia vor primi atât Diplomă de înaltă apreciere, cât și alte premii oferite de Consiliul Local: mape de studiu personalizate cu simbolurile comunei, rechizite, ustensile de scris, etc. Tinerii sunt invitați la ceremonie alături de părinții lor, la punctul „Diverse” al ordinii de zi, ora 11:00.

Diploma de înaltă apreciere, pentru rezultate excepționale obținute la învățătură, care asigură continuitatea Comunei Luncavița și onorează întreaga colectivitate, se conferă următorilor:

Examenul Național de Evaluare:
Cosmin-Nicolae CREȚU – 9,85
Nicoleta CîNEPĂ – 9,60
Corina-Elena CHIRIAC – 9,60

Examenul Național de Bacalaureat:
Simona CHIRIAC – 9,76
Loredana-Violeta NECHIFOR – 9,75