Anunț finalizare implementare proiect al Asociației Partizanul Luncavița - 2017

Anunt finalizare proiect implementat de Asociatia Partizanul Luncavița in parteneriat cu Comuna Luncavița si finantat de Consiliul Judetean Tulcea

ASOCIATIA SPORTIVA PARTIZANUL LUNCAVITA cu sediul in localitatea Luncavița, str. Drumul Teilor, nr. 82, judetul Tulcea, cod poștal 827120, tel/fax: 0240541201, mail: primar@comunaluncavita.ro, începând cu data de 31.05.2017 a implementat proiectul ”Organizarea Sarbatoarii Teilor la Luncavița, Editia - 2017” proiect selectat de Consiliul Județean Tulcea în baza contractului de finanțare nerambursabilă 187/31.05.2017 încheiat cu Consiliul Județean Tulcea pentru finantarea activitatilor din Domeniu Activitati culturale.

Valoarea totală a proiectului este de 22 472 lei Lei iar valoarea eligibilă a proiectului este de 20 000 Lei.
Proiectul s-a implementat în localitatea Luncavița, comuna Luncavița, judetul Tulcea, pe o durată de 2 luni.
Proiectul ”Organizarea Sărbătorii Teilor la Luncavița, Ediția - 2017” are ca scop promovarea patrimoniului cultural deținut de Comuna Luncavița cu scopul revitalizării moștenirii culturale.

Proiectul a presupus crearea unei baze materiale pentru Ansamblul ”Ghiocel de la Luncavița” precum costume populare respectiv creșterea gradului de cultură al cetățenilor Comunei Luncavița si ai județul Tulcea in mod special prin ”Organizarea Sărbătorii Teilor la Luncavița, Ediția - 2017”.

Proiectul ”Organizarea Sărbătorii Teilor la Luncavița, Ediția - 2017” are trei acțiuni principale:
Acțiunea 1. Dotarea cu costume populare cu specific tradițional
Acțiunea 2. Servicii muzicale prestate de artiști.
Acțiunea 3. Promovarea evenimentului cultural

Detalii suplimentare puteți obține la: Stefan ILIE, Președintele Asociației Partizanul, tel/fax : 0240 541 201, mail: primar@comunaluncavita.ro

Ștefan ILIE,
Președintele Asociației Partizanul Luncavița,