Chestionar privind utilizarea unui lot de teren arabil

Nr. 3063/ 04.04.2017

PROCES VERBAL DE AFIȘARE A CHESTIONARULUI ADRESAT
CETĂȚENILOR COMUNEI LUNCAVIȚA CU DREPT DE VOT,

Conform ședinței Consiliului Local Luncavița din 24.03.2017

PENTRU îNTREBAREA:

- „SUNTEȚI DE ACORD CU REGULAMENTUL PRIVIND UTILIZAREA UNUI LOT DE TEREN ARABIL DIN DOMENIUL PRIVAT AL COMUNEI LUNCAVIȚA – IZLAZ, PENTRU AGRICULTURĂ?”

Astăzi 4 aprilie 2017 (04.04.2017), s-a afișat la avizierele publice ale Comunei Luncavița din Luncavița, Str. Valea Fagilor nr.101 și Rachelu, Str. Păcii nr. 56 chestionarul adresat cetățenilor cu drept de vot din Comuna Luncavița, propus în ședința Consiliului Local din 24 martie 2017 (24.03.2017), cu privire la exprimarea acordului, a dezacordului, sau a altor soluții pentru Regulamentul privind utilizarea unui lot de teren arabil din domeniul privat al comunei Luncavița – Izlaz, pentru agricultură.

Chestionarul cuprinde:
- pe pagina – față, întrebarea adresată și un tabel în care se va trece numele și prenumele cetățenilor, acordul, dezacordul, sau o altă soluție, care ulterior va fi detaliată în scris și depusă la primărie, precum și semnăturile celor chestionați.
- pe pagina – verso, întrebarea adresată și Regulamentul privind utilizarea unui lot de teren arabil din domeniul privat al comunei Luncavița – Izlaz, pentru agricultură.

Tot astăzi 4 aprilie 2017, chestionarul s-a publicat și pe pagina de web a comunei, www.comunaluncavita.ro (www.luncavita.ro).

Ștefan ILIE,
PRIMARUL COMUNEI LUNCAVIȚA

Constanța CREȚU,
Secretarul Comunei

Descărcați Chestionarul pentru populație.