Înrolarea în SPV

Nr. 897 din 12.02.2019
ANUNȚ PUBLIC

Vă informăm că în data de 11 martie 2019, în Sala de Ședințe a Consiliului Local Luncavița va avea loc o întâlnire cu reprezentanții ANAF în vederea acordării de către aceștia a asistenței necesare pentru înrolarea în Spațiul Privat Virtual (SPV), precum și completarea și depunerea Declarației unice privind impozitul pe venit și contribuțiile sociale datorate de persoanele fizice.

Având în vedere lista persoanelor care figurează în evidențele ANAF cu obligativitatea de depunere a acestei declarații, pe care o anexăm prezentului anunț, și luând în considerare faptul că începând cu anul 2019 această declarație se depune exclusiv online pe site-ul ANAF, fie prin înrolarea în SPV, fie cu ajutorul unui certificat digital calificat, invităm toate persoanele interesate să se prezinte la Sala de Ședințe a Consiliului Local în data de 11 martie 2019, pentru a primi ajutor specializat pentru completarea și depunerea Declarației unice.

Pentru operativitate, vă rugăm să aveți asupra dumneavoastră următoarele documente:
- carte de identitate
- ultima declarație depusă la ANAF (la ghișeu sau online, după caz)
- ultima decizie de impunere transmisă de ANAF sau orice alt document din care să reiasă codul atribuit de către MFP fiecărei persoane
- în cazul în care sunteți deja înrolat în SPV, vă rugăm să cunoașteți emailul, numele de utilizator și parola cu care v-ați înrolat.

Vă comunicăm că data limită de depunere a Declarației unice privind impozitul pe venit și contribuțiile sociale datorate de persoanele fizice este 15 martie 2019.

Ștefan ILIE,
PRIMARUL COMUNEI LUNCAVIȚA,