ANUNȚ pentru ocuparea pozitiei de Director General in cadrul SC Utilitati Publice Luncavita SRL

ANUNȚ
Privind selecția pentru postul de DIRECTOR GENERAL al
S.C. UTILITĂȚI PUBLICE LUNCAVIȚA S.R.L. (1 poziție)
conform OUG 109/2011 cu modificările și completările ulterioare

S.C. UTILITĂȚI PUBLICE LUNCAVIȚA S.R.L., jud. Tulcea, organizează concurs de selecţie pentru postul de director general, cu mandat de maxim 4 ani. Recrutarea și selecția candidaților este realizată de către SERVICII HR 3 START S.R.L., în calitate de expert independent.

Procedura de selecţie cuprinde următoarele etape succesive:
- Etapa I – selecţia dosarelor candidaților
- Etapa a II-a – interviu pentru candidaţii declaraţi “admişi” după etapa I

Condiții obligatorii de calificare
1. Studii superioare finalizate cu diploma de licență sau echivalentă;
2. Experienţă de minim 1 an în consultanță în management sau în activitatea de conducere a unor întreprinderi publice ori societăți din sectorul privat;
3. Experiență profesională de cel puțin 5 ani;
4. Cunoașterea limbii române: scris, citit, vorbit.

Condiții care constituie avantaj
1. Experienta de guvernanța corporativă;
2. Experienţă în derularea programelor de responsabilitate socială și de mediu;
3. Cunoașterea limbii române și cel puțin a unei limbi de circulație internațională.

Criterii eliminatorii
1. Înscrieri în cazierul judiciar și fiscal;
2. Demiterea din funcțiile deținute conform legislației în vigoare (din domeniul public sau privat).

Dosarul de participare va conține în mod obligatoriu:
1. Curriculum Vitae – model european conf. H.G. nr. 1021/2004;
2. Copie act de identitate;
3. Copie documente care atestă pregătirea profesională;
4. Documente care atestă experiența în administrarea/managementul societăților comerciale/regiilor autonome, al altor entități din sectorul public sau privat (Carte de muncă sau Adeverință, după caz);
5. Cazier judiciar;
6. Cazier fiscal;
7. Adeverință care să ateste o stare de sănătate corespunzătore, eliberată de medicul de familie al candidatului, cu valabilitate 30 zile de la data emiterii;
8. Declarație pe proprie răspundere dată în conf. cu prev. art. 326 Cod Penal, din care să rezulte îndeplinirea condițiilor legale pentru dobândirea calității de administrator într-o societate comercială cu raspundere limitata, conf. prev. Lg.31/1990 privind societățile comerciale și a prevederilor OUG nr.109/2011 cu modificările și completările ulterioare.
9. Declararație privind neîncadrarea în situația de conflict de interese, pentru prelucrare date cu caracter personal, pentru participare la selecție.

Criterii de evaluare/selecţie:
1. Competenţe specifice sectoarelor de activitate;
2. Competențe profesionale de importanță strategică;
3. Cunoștințe de Guvernanță corporativă;
4. Competențe sociale și personale;
5. Alinierea cu Scrisoarea de așteptări a acționarilor.

Bibliografie:
OUG nr.109/2011 cu modificările și completările ulterioare și Legea nr.31/1990, cu modificările și completările
ulterioare.

Depunere candidaturi:
Dosarele de candidatură vor avea specificat postul pentru care se candidează și se vor depune și pe adresa de e-mail serviciihr3s@gmail.com.

Informații suplimentare puteți obține la telefon 0745 483 961, persoana de contact Suciachi Maria și la telefon 0745 085 840, utilitatiluncavita@yahoo.com.

Descărcați Procesul de recrutare si selectie privind pozitia de Director General in cadrul SC Utilitati Publice Luncavita SRL.

Pentru a putea citi documentele atașate descărcaţi gratuit cititorul de PDF-uri Adobe Acrobat Reader apăsând aici.
Pentru a putea citi documentele atașate descărcaţi gratuit cititorul de XLS apăsând aici sau aici.
Pentru a putea deschide eventualele arhive puteți descărca gratuit arhivorul WinRar apăsând aici.